Przejdź do treści

Tanie domeny
Gdzie kupić i jak zarejestrować

Aby strona internetowa mogła być opublikowana w sieci, potrzebne są dwie rzeczy. Mowa tu o hostingu i domenie. Pamiętać jednak musisz, że domena to nie tylko sam adres internetowy. Domena pełni również rolę marketingową. To po niej strona jest rozpoznawana i zapamiętywana przez użytkowników. Dlatego ważne jest, aby wiedział czym kierować się przy wyborze domeny, jak ją wybrać i zarejestrować.

Wybór właściwej domeny

Ważne jest, abyś wiedział jak wybrać domenę. Zwróć uwagę na trzy ważne czynniki. Po pierwsze, domena musi być łatwa w wymówieniu. Ma to niezwykle ważne znaczenie. Wynika to z tego, iż domena, której nazwę łatwo wypowiedzieć, jest po prostu łatwa w zapamiętaniu. Domena musi być łatwa w wypowiedzeniu. Pamiętać musisz bowiem, że mogą zdarzyć się sytuacje, w których swoją domenę będzie musiał przekazać ustnie, np. przez telefon. Jeśli będzie zbyt skomplikowana, druga osoba może jej nie zrozumieć. Po drugie, domena nie może być jedynie głównym słowem kluczowym. Mitem jest bowiem, że ma to duże znaczenie w przypadku pozycjonowania strony. Lepszym rozwiązaniem jest domena brandowa. I po trzecie, odpowiednio dobierz końcówkę domeny. Najlepiej, aby była to domena z końcówką .pl. Domeny z taką końcówką cieszą się największą popularnością.

Kupno domeny

Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić domenę, to rozwiązań jest kilka. Na rynku funkcjonują firmy, które zajmują się sprzedażą i rejestracją domen. Jest to najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Co ważne, rejestratorzy oferują tanie domeny. Jest to zatem również sposób na nabycie domeny w atrakcyjnej cenie. Dodać trzeba, że serwisy oferujące rejestrację domeny oferują jednocześnie zakup hostingu. To dość praktyczne rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, iż w jednym miejscu będziesz miał dostęp do domeny i serwera. Oferta łącząca tanie domeny z hostingiem cieszą się dziś dużą popularnością. Często spotkać można się z ofertą, która umożliwia wykupienie domeny na pierwszy rok bezpłatnie. Innym sposobem za zakup domeny jest skorzystanie z usług serwisów zajmujących się odsprzedażą domen z drugiej ręki.

Dostępność domeny

Hosting stron internetowych czy poczty elektronicznej polega na umieszczeniu plików danej witryny, czyli udostępnieniu jej zasobów na specjalny dedykowany serwer. Jest on nieustannie podłączony do Internetu, zapewniając całodobowe działanie Twojej strony WWW, bez absolutnie żadnych zakłóceń. Najszybszy tani hosting, a jednocześnie o wysokiej jakości proponuje hostinghouse.pl. Ten serwer wirtualny jest nie tylko szybki, ale i bezpieczny. Bazy danych znajdują się na bardzo wydajnych dyskach SSD, poczta podpisywana jest sygnaturą DKIM, a klient może skorzystać z darmowych certyfikatów SSL Let’s Encrypt, dzięki czemu między użytkownikiem, a stroną internetową występuje szyfrowanie danych, sprawiając, iż domena jest wiarygodna zarówno dla przeglądarek, jak i wyszukiwarek internetowych.