Przejdź do treści

Hosting dla strony internetowej -
Na co zwrócić uwagę ?

Samo zaprojektowanie strony internetowej to nie wszystko, aby móc pokazać ją światu. To możliwe będzie wówczas, kiedy strona znajdzie się na serwerze www. Innymi słowy, potrzeby będzie hosting. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują usługi hostingowe. Wybór nie jest zatem wcale taki łatwy. Warto więc wiedzieć czym charakteryzuje się dobry hosting i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Czym jest hosting?

Zacząć trzeba jednak od tego, czym właściwie jest hosting. Aby strona mogła być dostępna dla użytkowników Internetu, musi być umieszczona na serwerze. Innymi słowy, pliki strony internetowej muszą znaleźć się na przestrzeni dyskowej, którą oferuje firma hostingowa. Wykupując hosting, musisz zwrócić uwagę na pojemność oferowanej przestrzeni dyskowej. Musi być na tyle duża, aby pomieściła wszystkie pliki. Bardzo ważna jest również maksymalna ilość danych przesyłanych przez łącza. Od tego zależeć będzie, jak szybko Twoja strona będzie się ładować.

Wybór hostingu

Wybierając hosting, musisz wziąć pod uwagę wiele parametrów. Pierwszym z nich jest pojemność serwera. To jak duża pojemność serwera będzie Ci potrzeba uzależnione jest od wielkości Twojej strony internetowej. Mniej jeśli jest to niewielka strona prywatna, a znacznie więcej w przypadku rozbudowanego sklepu internetowego. Drugi ważny parametr to przepustowość łącza internetowego. Innymi słowy, potrzeby Ci szybki hosting dla strony www. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w momencie, kiedy Twoja strona stanie się już dość popularna. Jeśli przepustowość łącza będzie zbyt mała, to przy sporej licznie odwiedzin strona może po prostu przestać działać. Wybierając hosting, nie możesz zapomnieć także o kwestii bezpieczeństwa. Dlatego firma hostingowa musi zapewniać częste wykonywanie kopii zapasowych. Najlepiej, jeśli będą to codzienne kopie zapasowe. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nawet jeśli dojdzie do jakieś awarii serwera, to nie utracisz swoich danych. Ważną kwestią mającą wpływ na bezpieczeństwo ma certyfikat SSL. Skutecznie szyfruje on połączenia z serwerem, pocztą elektroniczną i stroną www. Dlatego wybieraj hosting z SSL.

Wsparcie firmy hostingowej

Parametry techniczne to jednak nie wszystko. Wybierając serwis, sprawdź, czy firma hostingowa oferuje wsparcie techniczne. Nie musi być bowiem programistą czy ekspertem do tworzenia i działania stron internetowych. Dlatego w przypadku pojawienia się jakieś problemów ważne jest, abyś mógł liczyć na wsparcie działu technicznego firmy hostingowej. Dzięki temu każdy problem rozwiązany będzie szybko i sprawnie.
SPRAWDŹ OFERTĘ